Заев: Не сум добил ветување од Меркел за уште еден мандат!

by fokus 13:53
13:53

Во Брисел ни беше направена голема неправда. Европската Унија не го испорача тоа што ни го вети. Сочувствувам со гневот и тегобноста на граѓаните, вели премиерот Зоран Заев во интервју за ВЕЧЕР.

-И јас сум разочаран и лут, и знам дека целиот наш народ така се чувствува. По разочарувањето во Брисел никој од министрите не ми понудил оставка, немаше потреба за тоа.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Тој во интервјуто вели и „Не сум добил ветување од Меркел за уште еден мандат!“

Поврзани новости