Заев не го прифати беџот што му го поклони Мицкоски на крајот од дуелот

by fokus 21:37
21:37

Премиерот, Зоран Заев, го одби беџот што му го подари лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на крајот од вечерашниот дуел на Канал 5.

-Се надевам со мирна совест ќе го носите на реверот – рече Мицкоски подавајќи го поклонот со државното знаме, кој Заев го врати.

- Advertisements -

-Нема да го носам бидејќи по устав државата е Република Северна Македонија – рече Заев по што Мицкоски го закачи беџот на своето одело и додаде:

-А после емисија може и да ме казните – рече тој.

Дуелот од два часа заврши сепак со подавање на рака од страна на двајцата лидери.

 

Поврзани новости