Заев: Не дај боже, референдумот да биде негативен

by Fokus 16:45
16:45

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека за организирање на референдумот ќе се консултира со коалициските партнери, но и со опозицијата.

„За вакво исклучително важно прашање, како референдумското треба да се усогласени и власта и опозицијата и коалициските партнери со кои ќе се разговара, дали референдумот треба да биде консултативен или обврзувачки“, рече Заев.

- Advertisements -

Тој верува дека референдумот ќе биде успешен.

„Не дај Боже да не успее“, вели Заев.

Поврзани новости