Заев: Наредната година Македонија има шанса да почне преговори за влез во ЕУ

by fokus 14:39
14:39

Во Македонија веќе се чувствуваат пријателските односи. Во 2018 година сметам дека земјата има шанси да почне преговори со Европската унија, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за Гласот на Америка.

Македонија има поддршка од САД за влез НАТО, додаде Заев.

- Advertising -

Поврзани новости