Заев најави укинување на владините кампањи

by fokus 21:23
21:23

Владините кампањи кои ги гледавме од страна на власта на ВМРО-ДПМНЕ повеќе нема да ги има во Македонија најави вечерва премиерот Зоран Заев.

Според него новата влада ќе има огласи кои ќе се соопштуваат само преку соопштенија на МРТ.

- Advertisements -

Заев вечерва е во студиото на МРТ каде во интервју одговара на прашањата на повеќе уредници и новинари за разни политички теми.

Поврзани новости