Заев на Вучиќ му подари икона од Св. Пантелејмон за доброто пријателство

by Fokus 14:42
14:42

Денеска македонскиот премиер, Зоран Заев го прими првиот дел од вакцините на „Фајзер“ од страна на српскиот претседател, Александар Вучиќ, на граничниот премин Табановце.

Заев возврати со подарок – икона од светецот Св. Пантелејмон.

- Advertisements -

-На претседателот Вучиќ му подарив икона од светецот Пантелејмон, кој своевремено целиот свој живот го поминал во лекувањето на болните и во служба на изнемоштените., напиша Заев на инстаграм.

Поврзани новости