Заев на средба со Макрон

by Fokus 18:34
18:34

Премиерот Зоран Заев заедно со вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров и министерот за надворешни работ,и Бујар Османи вечерва се во Париз на работна средба со претседателот на Франција, Емануел Макрон.

Таа посета е по повод обележувањето на 28 години од воспоставувањето дипломатски односи помеѓу Македонија и Франција.

- Advertisements -

Поврзани новости