Трибина за можностите што им се нудат на младите со влезот на Македонија во Европската унија ќе се одржи денеска во Струга.

На трибината „МладиМКЕУ-можности без граници“, којшто ќе се одржи попладне во хотелот Дрим, најавено е присуство на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања кочо Анѓушев и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.