Заев на младите во Струга ќе им објаснува какви можности добиваат со влез во ЕУ

by fokus 08:43
08:43

Трибина за можностите што им се нудат на младите со влезот на Македонија во Европската унија ќе се одржи денеска во Струга.

На трибината „МладиМКЕУ-можности без граници“, којшто ќе се одржи попладне во хотелот Дрим, најавено е присуство на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања кочо Анѓушев и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи.

Поврзани новости