Заев на конгресот влезе заедно со Црвенковски

by fokus 12:36
12:36

Зоран Заев, лидерот на СДСМ со бурен аплауз и скандирање беше пречекан од присутните на конгресот на СДСМ на кој пристигна заедно со поранешниот лидер Бранко Црвенковски.

Претходно Црвенковски му ја честиташе новата влада на Заев.

- Advertisements -

Конгресот почна со интонирање на македонската химна, по што следува обраќање на актуелниот лидер.

К.С.

Поврзани новости