Заев: Му благодарам на Верушевски за храброста и вистината за Македонија

by fokus 21:38
21:38

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска говореше пред жителите на скопската населба Аеродром.

На почетокот на неговиот говор, Заев го поздрави поранешнот директор на УБК Зоран Верушевски.

- Advertisements -

-Сакам да го поздравам мојот пријател кој живее во близина. Зоран Верушевски. Ти благодарам на храброста и љубовта што ја имаше за својата земја. Ти благодарам за вистината за Македонија – рече Заев.

Тој и Верушевски, по објавувањето на „бомбите“, беа обвинети за насилство врз највисоките државни органи, а Верушевски помина неколку месеци во притвор.

Инаку, Заев вечерва уште еднаш го повика неговиот ривал Никола Груевски на ТВ Дуел. Тој ја обвини владејачката партија дека ги копира нивните идеи и лажно ветува повисока минимална плата.

Поврзани новости