Заев: Митко Кожувчанка знае што го чека, тој не поддржа нас на минатите избори

by Фокус 23:44
23:44

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на митингот во Кавадарци изјави дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник, Митко Јанчев, сопственик на Кожувчанка, на минатите избори го поддржал СДСМ.

-Кавадарци плаче за промени. Се е подготвено промени да се случат. Калкулираа, се плашеа, не знаеа како да постапат, а не знаеа дека Митко Кожувчанка е најисплашен. Се плаши зашто јасно му е уште од почетокот кога одеа разговорите. Тој е еден што минатите избори не поддржа нас – рече Заев.

- Advertising -

Поврзани новости