Заев: Леле, леле, што направивме, режимот падна!

by fokus 00:51
00:51

Опозициската СДСМ во моментов слави победа пред Владата на Република Македонија. На присутните им се обрати лидерот Зоран Заев, кој рече дека според досега пребројаните гласови СДСМ има 52 пратеници, а ВМРО-ДПМНЕ 51 пратеник.

Тој им се заблагодари на сите граѓани на Македонија и порача дека режимот падна и дека во Македонија почнува живот. Ги искористи и зборовите: „Леле, леле што направивме, режимот падна“.

- Advertisements -

Поврзани новости