Заев: „Криминалецот е фатен, тоа е Никола Груевски“

by Фокус 10:08
10:08

– Затаил данок на добивка, а сега вели дека државата му била сѐ. Денеска слушам, вели, дека Заев лаже. Внимателно начулете ги ушите во наредните денови и ќе чуете кој е најголемиот криминалец. Криминалецот е фатен, тоа е Никола Груевски, рече Заев.

Лидерот на СДСМ истакна дека граѓаните кои не излегле во првиот круг на гласање се нивното гориво за 27 април.

- Advertisements -

Тој ја обвини власта дека се обидува да воспостави контрола врз државната администрација, примателите на субвенции и социјална помош, студентите и пензионерите и дека во нив гледа само гласови.

-Никола Груевски е основоположнникот и организаторот на оваа криминална банда која владее со Македонија, заклучи Заев.

Поврзани новости