Заев кон Мицкоски: Вие сте истражител и судија, за пуста власт ќе направите се!

by Fokus 19:13
19:13

Силни критики упати првиот човек на СДСМ, Зоран Заев кон неговиот политички опонент, Христијан Мицкоски, во тв-дуелот на темата со изгорената модуларна болница во Тетово.

„Вие сте и истражител и судија. Оставете го тоа на надлежните органи и не е во ред ние како политички лидери да се мешаме во една истрага. За пуста желба, за пуста функција ќе направите се. Поттикнувате антиваксери, ширите лажни вести“, жестоко возврати Заев кон Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости