Заев ќе се повлече од премиерската функција по вториот мандат

by fokus 23:13
23:13

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на 1ТВ рече дека тој ветил и ќе се држи до ветувањето премиерскиот мандат да се ограничи на максимални два мандати.

Заев рече дека можеби граѓаните ќе му дадат еден или два мандати, но дека после евентуалниот втор мандат тој ќе има време да се посвети на семејството.

- Advertisements -

Поврзани новости