Заев: Ќе направам селфи и со Мицкоски, ако се откаже од политиките на Груевски

by fokus 21:13
21:13

Премиерот Зоран Заев на вечерашната конвенција во „Борис Трајковски“ рече дека е подготвен да остане со подадена рака и во државата, не само надвор од неа.

-Јас немам предрасуди. Подготвен  сум и со Мицковски да направам селфи, ако и од него видам подадена рака и ако се откаже од политиките на Груевски. Но, не е подготвен да осуди криминал, а со тоа е задоена и нивната кандидатка, рече Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости