Заев ќе и се обрати на јавноста во 14 часот

by fokus

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најави дека во 14 часот ќе даде изјава за медиумите. Поводот е неуспехот на Никола Груевски да обезбеди мнозинство и да формира влада во законскиот рок кој го имаше како мандатар.

Откако ВМРО-ДПМНЕ не успеа да се договори за коалција со ДУИ, од партијата на Никола Груевски побараа одржување на нови избори. Сега СДСМ треба да се произнесе за нивниот став.

Поврзани новости