Заев: Ќе формираме влада и ќе се укине екстерното тестирање

by Fokus 12:53
12:53

Новиот мандатар Зоран Заев денеска рече дека ќе побрза со формирањето на Владата, со цел да се укине екстерното тестирање, за кое првиот испит е закажан на 5 јуни.

– Тоа ни е уште една причина да побрзаме да ја формираме новата Влада, за да можеме да го исполниме тоа што го ветивме. Ние веќе кажавме дека ако формираме влада ќе го укинеме екстерното тестирање и тоа ќе го исполниме – изјави Заев на едно од новинарските прашања.

- Advertisements -

Поврзани новости