Заев: Ќе објавиме записи за страшниот случај кај Смилковско Езеро

by Фокус 18:50
18:50

Ќе објавиме се што поседуваме  и за случајот „Монструм“, кога кај Смилковското Езеро беа убиени четири деца и еден возрасен човек, изјави лидерот на опзицијата. Зоран Заев во интервју за бугарската агенција „Фокус“.

-Ние ветивме дека ќе објавиме се што поседуваме. Ќе покажеме и материјали за случајот „Монструм“, кој е исклучително страшен случај во кој беа убиени четири деца и еден возрасен човек крај Смилсковското Езеро. Убиените се Македонци, а осудените се Албанци. Целата вистина што ја поседуваме за овој случај ќе ја објавиме, без разлика дали тоа ќе одговори на очекувањата на дел од граѓаните, рече Заев.

- Advertisements -

Понатаму во интервјуто, тој вели дека ќе бидат објавени и снимки кои го покажуваат предавството на сегашната власт по однос на спорот за името на Македонија.

Поврзани новости