Заев ја обезбедил поддршката од тројцата пратеници на БЕСА од крилото на Гаши

by Фокус 16:17
16:17

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, постигнал договор со Африм Гаши тројцата пратеници од неговото крило на БЕСА да ја поддржат владата, објави Телма.

Исторвремено, Заев е близу до договор за проширувањето на владата и со крилото на БЕСА предводено од Биљал Касами, кое контролира двајца пратеници.

- Advertisements -

Од СДСМ најавуваат дека за поддршка од петте пратеници на БЕСА ќе отстапат еден ресор, па останува да се види кое крило кој ресор ќе го добие.

Поврзани новости