Заев: Изборите беа кристално чисти и фер, со изолирани инциденти

by fokus 16:06
16:06

Изборите беа кристално чисти, фер, слободни, со изолирани инциденти, а тоа го потврдија и меѓународните институции, одговори денеска премиерот Зоран Заев на новинарско прашање за вчерашната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој рече дека изборите се нелегитимни.

Заев денеска прашан и за изјавата од претставниците на Беса упатена до СДСМ да се држеле понастрана од албанските гласови, рече дека имаат коалициски партнери обелоденети уште пред самата кампања.

- Advertising -

Поврзани новости