Заев и Верушевски денес се повикани во СЈО за случајот „Таргет“

by fokus 12:03
12:03

Премиерот Зоран Заев и и некогашниот прв човек на ДБК Зоран Верушевски денеска треба да се појават во Специјалното јавно обвинителство каде што се повикани за случајот „Таргет“.

Истрагата за овој случај беше отворена за да се расчисти скандалот со нелгалното масовно прислушување.

- Advertisements -

Поврзани новости