Заев и Црвенковски заедно влегоа на конгресот на СДСМ

by fokus 12:40
12:40

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот прв човек на СДСМ, Бранко Црвенковски, предмалку заедно влегоа на 20-от конгрес на СДСМ.

Делегатите, според планираното, денеска треба да дадат свое мислење и насоки за изборите кои ќе се одржат на 11 декември, како и за  коалициите што треба да ги создаде СДСМ пред изборите.

Поврзани новости