Заев и Села разговарале за првичните позиции околу ресорските решенија

by fokus 17:47
17:47

На првата средба меѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и Зијадин Села од Алијансата за Албанците се разговараше за принципите на соработката за новата реформска влада. Разговарано е и за првичните позиции околу ресорските решенија во Владата, соопшти СДСМ.

Претходно Заев изјави дека разговорите течат со сите политички партии и дека тој се надева дека ќе ги заокружат важните принципи за она што е интерес за граѓаните на Република Македонија.

- Advertisements -

Поврзани новости