Заев: И Река рече гласајте за ЕУ и НАТО, апла за Пендаровски

by fokus

Зоран Заев, барајќи ја поддршката за кандидатот за претседател на Република Северна Македонија од охриѓани за вториот круг од претседателските избори посочи дека и кандидатот Река повикал да се гласа за Европа и НАТО, односно, според него, за Стево Пендаровски.

-И третиот кандидат рече гласајте за Европа, за НАТО, апла за Стево Пендаровски. Од другата страна нема ништо, компир, ништо не понудија Албанците не ги поканија, Бошњаците ги згрешија, рече Заев.

Поврзани новости