Заев и неколку министри утре ќе одат на Галичка свадба

by fokus

Премиерот Зоран Заев утре, ќе присуствуваат на Галичка Свадба, информираат од Владата. На премиерот друштво ќе му прават министрите Оливер Спасовски, Радмила Шеќеринска, Асаф Адеми, Роберт Поповски и Едмонд Адеми, како и  заменик – министерот Дејан Павлески и Националниот координатор за развој на културата Роберт Алаѓозовски.

Денеска и утре се оддржува традиционалната 45-тата Галичка свадба.

Поврзани новости