Заев: И јас на 30-ти нема ајвар да правам оти можеме да правиме откако ќе изгласаме на референдумот

by Fokus 13:12
13:12

Премиерот Зоран Заев повика на масовна мобилизација на граѓаните на 30 септември, прво да си ја извршат својата граѓанска должност а потоа да се посветат на своите домашни обврски.

– И јас на 30-ти ајвар нема да правам оти можеме да правиме откога ќе изгласаме – порача премиерот на еден од собирите во рамки на референдумската кампања.

- Advertisements -

 

Поврзани новости