Заев и Груевски вечерва се сретнаа кај Иванов

by Fokus 00:45
00:45

Доцна вечерва се одржа средба помеѓу претседателот Иванов, премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Средбата беше во кабинетот на претседателот и се одржаla по барање на претседателот, информираа 24Вести.

Се разговарало за актуелните случувања, а според информациите, целта на средбата била да се поттикне помирување и нормализирање на политичките процеси.

- Advertisements -

Поврзани новости