Заев и ги предаде прислушуваните разговори на Јанева

by Фокус 16:23
16:23

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во Специјалното јавно обвнителство ги предаде материјалите кои произлегуваат од прислушуваните разговори.

Тој изјави дека причината поради која дури сега ги предава е што добил информација оти во обвинителство предводено од Катица Јанева конечно се создадени услови за безбедно чување на материјалите.

- Advertisements -

– Снимките ги предадов на целосно независна институција и очекувам правилна истрага – рече Заев, додавајќи дека ги предал сите снимки што ги поседува.

Поврзани новости