Заев и Филипче ги повикаа граѓаните да носат маска

by Фокус 13:14
13:14

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче ги повикаа граѓаните да носат маски како најсигурен начин за спротиставување на пандемијата.

-Јас #НосамМаска затоа што се грижам за моите блиски, затоа што ги почитувам здравствените работници и бидејќи јавното здравје зависи и од однесувањето на поединецот. Секој од нас треба да биде одговорен“, напиша Заев на фејсбук.

- Advertisements -

Истата порака ја упати и Филипче.

Поврзани новости