Заев и Димитров се пофалија дека „напорно се забавуваат“ во Охрид

by fokus 17:24
17:24

Штотуку излезен од водите на Охридско езеро, министерот за надворешни работи Никола Димитров, направил селфи со премиерот Зоран Заев. И двајцата деновиве се во Охрид, каде користат дел од своите годишни одмори.

Шефот на македонската дипломатија на својот профил на Фејсбук на споделената фотографија напиша „Work hard, play hard“.

- Advertisements -

Поврзани новости