Заев и Џафери ќе и се обратат на нацијата по повод 27. април

by fokus 13:04
13:04

Денеска, со почеток во 16:00 часот, во прес центарот на Собранието на Република Македонија, по повод настаните од 27-ми април минатата година, свои обраќања пред јавноста ќе имаат:

– претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и

– претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери.

Поврзани новости