Заев и Борисов заминале на ручек по Самитот во Софија

by Фокус 19:48
19:48

Премиерите на Македонија и на Бугарија и делегациите од двете земји заминале на работен ручек по завршувањето на лидерскиот Самит за Западен Балкан во Софија, во рамки на Берлинскиот процес. Првичните оцени на македонската Влада се дека успешниот Берлински процес е позитивен и охрабрувачки сигнал.

„Остануваме посветени на наоѓање решение. Ако се постигне позитивно решение за Македонија, тоа ќе биде добро за сите што се вклучени во процесот, а во спротивно ќе имаме споделен неуспех“, велат од Владата.

- Advertisements -

Поврзани новости