Заев и Ахмети се договориле за владиниот состав

by fokus 15:33
15:33

Завршени се разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на ДУИ во врска со владиниот состав, потврди денеска пратеникот на ДУИ, Артан Груби, но не кажа повеќе детали што се договориле двајцата лидери.

-Завршени се тие работи меѓу Ахмети и Заев – изјави Груби по завршувањето на прес-конференцијата во врска со амандманската расправа за законот за јазиците.

- Advertisements -
WEB Baneri (300x250)_CLIO_

Министерот за правда Билент Салиу не сакаше да даде изјава за тоа дали ќе ја задржи министерската функција, но кажа дека тоа зависи од договорот меѓу политичките партии коалициски партнери во Владата.

Поврзани новости