Заев и Ахмети имаа средба во Тетово, не открија детали

by fokus 20:53
20:53

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска во 18 часот остварија средба во Тетово.

По средбата не открија многу детали, освен дека разговарале за фер, демократски и кристално чисти избори в недела, исто како што биле во првиот круг. Заев и Ахмети не одговорија дали на маса се најдоа и односите со третиот владин партнер, Зијадин Села. Заев само кусо порача дека локалните избори се различни од парламентарните, но дека села за својата коалиција ќе одговара пред гласачите.

- Advertisements -

На средбата беше и кандитката за градоначалничка на Тетово од ДУИ, Теута Арифи, како и пратениците Артан Груби и Џеват Адеми и шефовите на изборните штабови на ДУИ и СДСМ, Фатмир Бесими и Миле Зечевиќ.

Поврзани новости