Заев: Груевски се однесува како да пиел малешевска ракија, без мезе

by fokus 21:51
21:51

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашниот митинг пред беровчани уште еднаш повтори дека за 10 дена ќе стават крај на десетгодишниот режим.

Никола Груевски се однесува како да пиел беровска сливова ракија без мезе, па се уште се мамурни и не се свесни дека на 11 декември ќе ги отрезниме сите, истакна Заев.

- Advertisements -

Тој на беровчани им вети просечна плата од 30.000 денари и минимална плата од 16.000 денари.

Поврзани новости