Заев: Груевски моли за 63 пратеници да си ја спаси кожата

by Фокус 22:13
22:13

Никола Груевски моли за 63 пратеници за да си ја спаси својата кожа, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во Штип.

-Излезе на виделина дека УЧК управувала со државата како се употребува албанскиот јазик. Стана јасно зошто зборува за федерализација. Ама ќе има конфискација на имотот на Груевски и семејството – рече Заев.

- Advertisements -

Тој ги повика ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да не се обидуваат да играат на националистички карти и да ја дестабилизираат земјата пред изборите.

Поврзани новости