Заев: Груевски, Мијалков и Јанкуловска нарачувале судски пресуди

by Фокус

Премиерот Никола Груевски, шефт на тајната полиција Сашо Мијалков и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, заедно со Муса Џафери и Блерим Беџети од ДУИ, местеле судии и обвинители и нарачувале пресуди.

– Тие дури правеле и одмазнички планови за загорчување на живот на несервилни соработници. Судските одлуки не се донесуваат, туку се нарачуваат. Го срозиле правниот поредок на Македонија – рече Заев.

 

 

Поврзани новости