Заев: Граѓаните бараат стабилност, а освен членство во НАТО и ЕУ, друга алтернатива не може да има

by fokus

Премиерот Зоран Заев, на својот Твитер налог порача дека членство во ЕУ и НАТО ќе биде од голема корист за Македонија а граѓаните ќе добијат стабилност, безбедност и економски просперитет.

„Граѓаните бараат стабилност, безбедност и економски просперитет. Единствениот пат до овие цели е преку членство во НАТО и ЕУ. Друга алтернатива нема и не може да има“, напиша Заев.

Поврзани новости