Заев го предложи Арбер Адеми за заменик на Десковска

by fokus 11:21
11:21

Арбер Адеми да ја извршува функцијата на заменик министер за образование, ова е предлогот кој премиерот Зоран Заев го испрати до претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави 21 ТВ.

Заев, пак, на чело на министерството без ресор, за имплементација на правата на Ромите го предлага Аксел Ахмедовски, кој треба да ја пополни министерската фотелја на која до неодамна седеше Самка Ибраимовски.

Поврзани новости