Заев го осуди нападот врз Тодоров

by Фокус 13:41
13:41

Не ги знам деталите, но го осудувам нападот врз поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, изјави предмалку новиот премиер Зоран Заев.

-На вакво решавање на проблемите никој не треба ни да помисли, не па да го направи тоа – рече Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости