Заев го информирал Мицкоски за решението, од ВМРО-ДПМНЕ најавуваат прес конференција

by fokus 17:46
17:46

Доцна попладнево, премиерот Зоран Заев по разговорот со грчкиот премиерт Алексис Ципрас, преку телефон го информирал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хирстијан Мицкоски за постигнатиот договор како решение за деценискиот спор со Грција.

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека следува прес конференција на која ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости