Заев: Една недела по Велигден ќе воскресне слободата!

by Фокус 08:33
08:33

Секој пат било – таткото остава на својот син повеќе, а синот на својот син уште повеќе од тоа што му оставил неговиот татко. Ние денес го трошиме тоа што нашите родители го оставиле, наместо да градиме иднина за своите деца, изјави вчера лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во Штип.

– Овој е град е под Исарот, а знаете дека тврдината ги штитела градот и штипјани. Е сега сите ние сме Исарот, ние треба да ја штитиме државата, нема кој друг. Ние сме Исарот на Македонија. Доаѓа голем христијански празник, Велигден. Најголемиот. Една недела пред Велигден, Стево Пендаровски ќе ги најави промените за нов почеток, а една недела по Велигден ќе воскреснат и слободата и демократијата во Македонија – порача Заев.

- Advertisements -

 

Поврзани новости