Заев: Договорот од Пржино е мртов

by Фокус 13:21
13:21

Договорот од Пржино е погребан затоа што е донесена еднострана одлука од страна на Никола Груевски и Али Ахмети, изјави денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пренесе Телма.

Според Заев, договорот од Пржино е мртов бидејќи најсериозната карика од овој договор е организирање на Владата за подготовка на изборите и споведување на самите избори. Тој е урнисан со едностраната одлука на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ, Никола Груевски и Али Ахмети.

Поврзани новости