Заев до младите: Бидете гласни

by Fokus 22:11
22:11

Премиерот Зоран Заев, на прославата по повод Денот на независноста, испрати порака до младите дека нивната енергичност и креативност и е потребна на Македонија.

-Сакаме и наша обврска е да ги мотивираме младите луѓе својата иднина да ја гледаат и да градат дома, во родната земја, меѓу семејството и пријателите – рече Заев.

- Advertising -

Поврзани новости