Заев: Димитров со неговиот грчки колега нема да разговара за името

by fokus 17:09
17:09

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска замина за Атина,но нема да разговара за името, изјави премиерот Зоран Заев по излегувањето од Специјалното јавно обвинителство каде се јави како сведок и оштетен во случајот „Таргет“.

Како што рече Заев, целта на посетата на македонскиот шеф на дипломатија Никола Димитров, на јужниот сосед е да се воспостават подобри односи меѓу соседите, да направи терен за почести средби на високо ниво.

- Advertisements -

 

Поврзани новости