ВИДЕО Заев: Џафери наместо знаме, на масата треба да стави фотографија од децата и од сопругата

by fokus 11:42
11:42

Џафери наместо знаме, на масата треба да стави фотографија од децата и од сопругата, ова го изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ во интервју за регионалната телевизија Н1.

На прашањето на новинарот во врска со поставувањето на знамето на Албанија на масата на новиот собраниски спикер Талат Џафери, Заев вели дека тој чин не е во согласност со Уставот на Република Македонија.

- Advertisements -

„Верувам дека Џафери ќе го почитува Уставот и Деловникот на Собранието“, одговори Заев.

Поврзани новости