Заев денеска повторно во ОЈО

by fokus 12:25
12:25

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска повторно треба да се појави во Основното јавно обвинителство. Денеска неговата одбрана ќе врши увид во доказите на предметот.

Заев заедно со уште неколку функционери на СДСМ се товари за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања.

По минатиот распит во ОЈО, лидерот на СДСМ изјави дека ќе докажат дека се невини, а забележа дека секогаш кога СЈО отвора истрага за фунционери од минатата власт, ОЈО отвора контра истрага за него.

Поврзани новости