Заев денеска ќе се сретне со Нетанјаху

by Fokus 08:48
08:48

Премиерот Зоран Заев, кој е во официјална посета на Израел, денеска ќе има работен ручек со израелскиот премиер, Бенџамин Нетанјаху.

Заев во Израел, каде престојува на покана на неговиот израелски колега Нетанјаху, го придружува владина и бизнис делегација.

- Advertising -

Официјалната програма за овој ден, како што соопшти владината прес-служба, предвидува и средба на премиерот Заев со лидерот на опозицијата Исак Херцог.

Поврзани новости