Заев: Честитки до ФК Вардар за пласманот во Лига на Европа

by Fokus 23:43
23:43

Победата на Вардар против Фенербахче и историскиот пласман во фазата по групи од Лига Европа ги крена на нозе сите. Премиерот Зоран Заев, преку својот профил на Твитер и Фејсбук наведе дека ова е голем ден за фудбалска Македонија.

„Вардар ни приреди вистинско уживање на сите и ова е голем ден за македонскиот фудбал. Честитки и за Шкендија за добрата игра и остварениот успех“, напиша Заев.

 

- Advertising -

Поврзани новости